Piše: N. Stevanović.
Bujanovac, 28. jun 2026. (foto Arhiv) – Arhiv javnih skupova objavio je da je na subotnjem SNS mitingu u Beogradu bilo 32.500 ljudi. Iz Arhiva navode da je podatak o broju prisutnih koji je izneo MUP, precenjen za 6,4 puta.
Arhiv je na mreži X objavio procenu broja ljudi tokom govora predsednika Srbije Aleksandra Vučića, dakle, u piku.
Prema objavi, u 18.55 časova na tom prostoru bilo je 32.500 ljudi.

Arhiv je u subotu objavio da poseduje snimak koji je nastao tokom govora predsednika Srbije i da je moguće precizno izbrojati koliko ljudi je prisustvovalo SNS mitingu.
Sa 32.500 prisutnih, po podacima Arhiva, ovo je tek peti skup po veličini koji je organizovala aktuelna vlast.
Opozicione stranke oglašavale su se prethodnih dana navodeći da se na radnike u javnom sektoru vrši do sad neviđeni pritisak da prisustvuju mitingu naprednjaka.
U Beograd su tokom dana pristizali autobusi iz svih krajeva Srbije, u organizaciji SNS.
Bujanovački odbor SNS navodno je imao kvotu 500, koliko ljudi je moralo da krene za Beograd.
I bujanovački naprednjaci će videti Dragutina i Milutina: Ovo je kvota
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je u subotu da je na platou ispred Doma Narodne Skupštine na javnom okupljanju prisustvovalo oko 207.000 građana.
Valjda da bi pokazali istorijsku brojnost i veličanstvenost, pristalice SNS, među kojima i javne ličnosti, dele na društvenim mrežama montiranu (AI) fotografiju mitinga, na kojoj nema bine i šatora, ali ima zgrada koje u stvarnosti ne postoje, a Bulevar kralja Aleksandra završava u Dunavu.
Reakcije su urnebesne. Ispod možete videti montiranu fotografiju.

• Kvalitetno novinarstvo nije besplatno. Za naše ❤️ Bujanovačke, za naše priče 👉 DONIRAJ






