Bujanovački rukometaši pobedili na startu Prve lige

Piše: N. Stevanović

Uroš Tašković, golman BSK Heba

Bujanovac, 1. oktobar 2023. Rukometaši bujanovačkog RK BSK Heba ostvarili su pobedu na startu Prve rukometne lige Srbije grupa Istok. Bujanovčani su u subotu uveče na svom terenu slavili protiv ekipe Jedinstvo 1974 iz Krnjeva rezultatom 25:24.

Za igrača utakmice proglašen je golman BSK Heba Uroš Tašković, a najbolji strelac bio je Dušan Janjić koji je postigao sedam golova.

Bujanovčani su prva dva boda u sezoni osvojili u teškom, neizvesnom – pravom prvoligaškom meču. Na poluvremenu su imali 5 golova prednosti, ali su se gosti potpuno vratili 12 minuta pre kraja utakmice kada je na semaforu pisalo 20:20. Neizvesno je bilo i u samoj završnici, u 57. minutu BSK je imao samo gol prednosti (24:23), ali je Marko Marjanović pogodio za 25:23 i pobeda je bila obezbeđena.

U narednom kolu Bujanovčani gostuju ekipi Zaječara 1949.

„Heba“ i RK BSK ponovo zajedno: Možemo mnogo da postignemo