Piše: N. Stevanović
Bujanovac, 20. avgust 2026. U Srednjoj školi „Sveti Sava“ u Bujanovcu posao na neodređeno vreme uskoro će dobiti četvoro radnika povezanih sa SNS. Konkurs je već završen, a i otvoren je praktično pro forme za radnike koji već rade sa ugovorima na određeno vreme, tako da se unapred znalo ko dobija posao za stalno. Među srećnim dobitnicima su supruga potpredsednika bujanovačkog odbora SNS Aleksandra Miloševića, kao i koaliciona partnerka iz Jedinstvene Srbije, potvrdilo je Bujanovačkim više izvora.
Miloševićeva supruga dobiće ugovor za stalno zaposlenje na mestu sekretara škole, na kojem je od kraja 2024. godine, kada je dotadašnji sekretar, takođe naprednjak Miloš Urošević, prešao u Opštinu na mesto zamenika načelnika Opštinske uprave.
Supruga naprednjačkog funkcionera Miloševića, koji je i aktuelni zamenik predsednika opštine, u školi „Sveti Sava“ počela je da radi novembra 2023. kao profesorka prava, a o tom kontroverznom zapošljavanju Bujanovačke su pisale.
I pored 11 pravnika na birou, posao u školi “Sveti Sava” dobila supruga direktora škole u Levosoju
Pored sekretara, škola će sada u stalni radni odnos primiti i šefa računovodstva, odnosno aktuelnu šeficu, diplomiranu ekonomistkinju, koja je bila na izbornoj listi naprednjaka na prošlim lokalnim izborima ispred Jedinstvene Srbije – koalicionog partnera SNS.
Posao za stalno dobiće i domar i jedan pomoćni radnik, takođe povezani sa naprednjacima.
Direktorka Svetlana Manasijević rekla je Bujanovačkim da je škola od ministarstva dobila saglasnost za zapošljavanje četvoro radnika na pomenutim radnim mestima, da je rok za prijavu na konkurs istekao i da se postupak nastavlja po propisanim procedurama, kao što je procena kandidata od strane Nacionalne službe za zapošljavanje (NSZ).
Bilo je i drugih prijava, ali su odbačene zbog nepotpune dokumentacije, utvrdila je konkursna komisija.

• Kvalitetno novinarstvo nije besplatno. Za naše ❤️ Bujanovačke, za naše priče 👉 DONIRAJ






