NJË BURRË NGA BUJANOCI DHE NJË GRUA NGA ZHBEVCI POZITIV NË COVID-19

Shkruan: N. Stevanoviq

Bujanoc, 15 korrik 2020. Infeksioni me virusin e koronës u konfirmua të mërkurën në dy banorë të tjerë të komunës së Bujanoci, i thanë Bujanovaçkes në Shtëpinë e shëndetit në Bujanoc.

Nga Covid – 19 janë sëmurë D.T. (1964) nga Bujanoci dhe I.S. (1978) nga fshati Zhbevcë .

Sipas fjalëve të drejtoreshës së Shtëpisë së shëndetit, Dr. Llella Jovanoviq, pacientët janë me pasqyrë klinike më të lehtë dhe po trajtohen në shtëpi.

Shtëpia e shëndetit është duke pritur për rezultatet e testit eddhe për 37 raste të tjera të dyshimta.

Numri i përgjithshëm i pacientëve të goditur nga Covid -19  në komunën e Bujanocit që nga fillimi i epidemisë tani  është rritur në 41.
Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *