Nema bojkota: Srpska opozicija u Bujanovcu ide na izbore

Piše: N. Stevanović

Bujanovac, 23. april 2024. Srpska opozicija u Bujanovcu – Narodni pokret Srbije (NPS), Novi DSS, POKS i Mi – glas iz naroda, definitivno izlazi na lokalne izbore 2. juna, potvrdio je našem portalu Saša Arsić, šef opštinskog odbora NPS. Njihova lista će se zvati „Promene sad – Za naše selo za naš grad“.

Po Arsićevim rečima, ova grupa stranaka je izabrala borbu, a ne bojkot.

„Biram borbu“, novi slogan dela opozicije koja izlazi na izbore

-Imaćemo 29 kandidata za odbornike, kako bismo stekli pravo na čuvare kutija. Još uvek nećemo da izlazimo u javnost sa imenima – rekao je Arsić u utorak za Bujanovačke.

Nezvanično, Srbi će na izbore izaći na četiri liste – osim Arsićeve, tu su i koalicija oko Srpske napredne stranke, grupe građana oko dr Dejana Stojanovića Mečeta i grupacija koju predvode Nenad Tasić Tasa i Goran Tašković Šilja.

-SNS je uvek spremna za izbore. Nastavljamo da razgovaramo sa partnerima koji su se odlučili za nastup na izborima sa nama. Uskoro ćemo izaći u javnost sa izbornom listom, odnosno odborničkim kandidatima naše koalicije – rekao je ranije za naš portal šef SNS u Bujanovcu Nenad Mitrović.

Na drugoj strani, albanske stranke pregovaraju o postizbornoj većini, ali još uvek nisu postigli dogovor.
Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *