fbpx

Kategorija: ALBANSKI

Diaspora shqiptare dhe biznesmenët lokal ndajnë mbi 500 pako ndihma

Bujanoc, 8 Prill 2020 – Përmes një aksioni të organizuar nga anëtarë të shumtë të diasporës shqiptare dhe biznesmenë lokal, mbi 500 amvisëri në Bujanoc dhe...

BANJA E BUJANOCIT BËHET SPITAL I PËPRKOHËSHËM, ARRIJNË RESPIRATORËT

Shkruan: N. Stevanoviq  Bujanoc, 7 prill 2020. – Spitali i specializuar Banja e Bujanoc do të shëndrrohet në një spital të përkohshëm për në të cilin do...

Një burrë nga Bujanoci është infektuar me COVID – 19

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 3 prill 2020. Në Komunën e Bujananocit është vërtetuar edhe një person i infektuar me virusin korona dhe se bëhet fjalë për një...

KAMBERI: KËRKOJMË PËRGJIGJE SE KU ËSHTË INFEKTUAR GRUAJA QË VDIQ NGA KORONAVIRUSI, NË SHTËPINË E SAJ APO DIKU TJETËR

Nga N. Stevanoviq Bujanoc, 31 Mars 2020 Sipas Shaip Kamberit, Shtabi komunal i emergjencave në Bujanoc, është informuar për rastin e parë të infektuar me virusin...

SOT KTHEHEN NË SERBI STUDENTËT NGA TURQIA

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 30 mars 2020 (Ilustrim me foto) – Studentët nga Bujanoci dhe nga Presheva, të cilët studiojnë në Turqi, sot do të kthehen në...

MËSOHET ÇFARË PËMBANË PAKOJA E NDIHMAVE PËR MË TË RREZIKUARIT

Bujanoc, 30 mars 2020 (foto ilustrim) – Një procedurë e përshpejtuar e prokurimit publik është duke u zhvilluar për pakot me produktet themelore të ushqimit dhe...

ENTI PËR SHËNDETIN PUBLIK: NË BUJANOC NUK KA TË INFEKTUAR ME VIRUSIN COVID19

Bujanoc, 29 Mars 2020 – Nga Enti për shëndetin publik (ESHP) në Vranjë, për portalin tonë konfirmuan se deri më tani (29 mars, ora 12 pasdite) në Bujanoc...

NGA E HËNA EMITIMI I PROGRAMIT MËSIMOR NË GJUHËN SHQIPE

Nga N. Stevanoviq  Bujanoc, 28 Mars 2020. Për nxënësit e shkollave fillore në gjuhën shqipe, mësimi në distancë fillon nga dita e hënë duke transmetuar orët...

SHTABI: NDARJA E 125 PAKOVE PËR MË TË RREZIKUARIT, VLERA E PAKOS 4.000 DINARË!

Bujanoc, 27 mars 2020. Sipas informacioneve të fundit nga Shtabi komunal i emergjencave  të komunës së Bujanocit, familjet më të rrezikuara të kësaj komune do...

GRUAJA NGA RRETHINA E BUJANOCIT NUK ËSHTË E INFEKTUAR ME KORONAVIRUS

Nga N. Stevanoviq  Bujanoc, 27 mars 2020 – Një paciente nga rrethinat e Bujanocit, e cila mbrëmjen e së mërkurës ishte dërrguar në Qendrën klinike në...