NGA E MËRKURA, ZBRITJE EDHE PËR 16 PRODUKTE TË TJERA

Bujanoc, 18. shtator 2023. – – Në kuadër të fushatës “Çmim më i mirë”, edhe 16 produkte të tjera do të jenë më të lira, njoftoi presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, transmeton RTS. Mielli, vaji i lulediellit, kosi, hot dogët dhe biskotat janë vetëm disa nga produktet që qytetarët e Serbisë do të mund t’i blejnë me çmime më të ulëta nga e mërkura.
Me rastin e aksionit të shtetit për t’u ofruar qytetarëve produkte më të lira me shënimin “Çmim më i mirë”, presidenti ka treguar produktet e reja që do të jenë me zbritje.
Marmelata e bërë në shtëpi do të zbresë nga 290 në 199 dinarë, reçeli shtesë me luleshtrydhe do të kushtojë 229 dinarë, vaji i lulediellit do të ulet nga 160 në 144 dinarë, tha ai.
Mielli i tipit 500 do të jetë më i lirë nga 79 në më pak se 50 dinarë, biskotat nga 180 dinarë në 118 dinarë, melekuqe e përhapur nga 217 në 159 dinarë, bishtaja nga 349 në 259 dinarë, bizelet e ngrira nga 180 në 139 dinarë dhe lakra. 99, 99 në 69 dinarë.
Çmimi i margarinës diete do të bjerë nga 102 në 79 dinarë, kosi nga 85 në 64 dinarë, hot-dog nga 109 në 79 dinarë, pateja e mëlçisë nga 75 në 49 dinarë, qepa nga 99 në 79 dinarë, sapuni nga 70 në 49 dinarë dhe pasta për dhëmbë nga 150 deri në 99 dinarë.
Aktualisht kam listën me 37 produkte të tilla”, tha Vuçiq.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *