fbpx

Kategorija: POLITIKË

ARIFI PËR BUJANOVAÇKE: PARTIA E KAMBERIT SI FITUESE E ZGJEDHJEVE KA QENË PËRGJEGJËSE PËR FORMIMIN E KËSHILLIT KOMBËTAR

  Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 31. janar 2023. Pushteti lokal në komunën e Bujanocit është stabil, thotë kryetari Nagip Arifi, përkundër dështimit të...

MINISTRI ZHIGMANOV: NUK FAVORIZOJ ASNJË PREJ PARTIVE NË KËSHILLIN KOMBËTAR TË SHQIPTARËVE

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 27 janar 2023. Ministri për të drejtat e njeriut, pakicave dhe dialogut social, Tomisllav Zhigmanov, në një deklaratë për...

MITROVIQI I THOTË SASHA ARSIQIT: MOS PËRHAP DEMOAGOGJI, VUÇIQI PO I PËRMIRËSON GABIMET TUAJA

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 24 janar 2023. “Arsiq, mos e shkatërro shtetin tënd”, tha lideri i progresistëve të Bujanocit dhe deputeti Nenad Mitroviq në...

OSBE I NDIHMON SHQIPTARËT NË ZGJIDHJEN E KRIZËS TË KRIJUAR PËR SHKAK TË KËSHILLIT NACIONAL

  Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 24 janar 2023. Kryetari i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, ka takuar sot shefin e misionit të OSBE-së në Serbi, Jan Bratu,...

MINISTRJA KOSOVARE NË PRESHEVË, PO VERIFIKON SE SI PO SHPENZOHEN PARATË E PRISHTINËS

  Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 24 janar 2023. Ministrja e Arsimit e Kosovës, Arbërie Nagavci, ka vizituar të hënën Preshevën për t’u siguruar që...

KAMBERI I SHKRUAN ESKOBARIT: NUK DO TË KETË PAQE TË QËNDRUESHME NËSE NUK ZGJIDHET ÇËSHTJA E SHQIPTARËVE NË BUJANOC DHE PRESHEVË

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 24 janar 2023. Deputeti i Bujanocit Shaip Kamberi ka kërkuar sërish nga Gabriel Escobar, i dërguari special i SHBA-së për Ballkanin...

KRYEBASHKIAKU I TIRANËS QYTETAR NDERI I PRESHEVËS

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 19 janar 2023. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, të premten do të marrë titullin qytetar nderi i komunës së Preshevës,...

PAJAZITI: NUK KA GJASA QË QRIFI, KAMBERI DHE MUSLIU TA PRISHIN KOALICIONIN, PËR TA PUSHTETI ËSHTË PRE

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 17 janar 2023. Për partitë që qeverisin Bujanocin dhe liderët e tyre, Nagip Arifi, Shaip Kamberi dhe Shqiprim Musliu, më të...

“DITËT E PËRKUJTIMIT TË JONUZ MUSLIUT” MBAHEN NËN PATRONATIN E KOMUNËS

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 16 janar 2023. Komuna e Bujanocit do të sponsorizojë manifestimin “Ditët e përkujtimit të Jonuz Musliut” kushtuar ish-kryetarit...

SHTETI EMËRON KRYETARIN E KËSHILLIT TË SHQIPTARËVE DHE ORGANIN E PËRKOHSHËM

Bujanoc, 14 janar 2023. Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve (KKK) për 60 ditët e ardhshme do të drejtohet nga kryetari dhe 4 anëtarë të zgjedhur nga ministria...