Kategorija: KRONIKË

ARRESTOHET BUJANOCASI, RRAHË DHE LËNDON GRUAN

Bujanoc, 12. prill 2024. – (Foto Lidija Antonoviq/ ilustrim)- Për shkak të dyshimit se ka sulmuar fizikisht dhe lënduar gruan e tij, policia në Bujanoc ka...

POLICI I DYSHUAR PËR VJEDHJEN E 272 PISTOLETAVE, NË PRITJE TË EKSTRADIMI NGA MALI I ZI

Bujanoc, Nish, 9. prill 2024. (Foto ilustrim) – Polici nga Nishi, i cili dyshohet se ka vjedhur 272 pistoleta në stacionin policor të Pantelejit ku ka punuar dhe...

ARRESTOHEN KRYETAR TË BASHKËSIVE LOKALE, KISHIN PAGUAR PUNË TË PAQENA

Bujanoc, 6. prill 2024. Janë arrestuar kryetarët e këshillit në shtatë bashkësi lokale në komunën e Leskocit nën dyshimet për keqpërdorim të detyrës...

AKSIDENTË I RËNDË KOMUNIKACIONI NË SHQIPËRI, TETË TË VDEKUR

Bujanoc, 2. prill 2024. Tetë persona kanë humbur jetën në një aksident të rëndë trafiku që ndodhi në orët e para të mëngjesit të së martës në Shqipëri....

DITA E KATËRT E KËRKIMIT NË GJETJEN E DANKËS DYVJEÇARE: EKIPET E SPECIALIZUARA NË TEREN

Bujanoc, 29 mars 2024. Ekipet e specializuara të shpëtimit nga rrënojat, nga Beogradi dhe Novi Sadi, nga Departamenti, të sektorit për Situatave Emergjente të...

ARRESTIME PËR TRAFIKIM ME MIGRANTË

Bujanoc, 26. Mars 2024. (Foto nga arkivi MPB) – Dy persona nga Leskoci (të lindur më 1978 dhe 1986) janë arrestuar në Vllasinë nën dyshimin se kanë kryer...

NJË I AFËRM I PAHOMIJES I GJYKUAR PËR VJEDHJENE 5 MILIONË DINARËVE NGA KASAFORTA E DIOQEZËS

Bujanoc, Vranjë, 15 mars 2024. Një i afërm i peshkopit të Vranjës Pahomije, me inicialet M.I. (43) nga Vranja, është dënuar me një vit arrest shtëpiak për...

TRAGJEDIA NË PRESHEVË, FËMIU DYVJEÇARË MBYTET NË PISHINËN E SHTËPISË FAMILJARE

Bujanoc, 11. mars 2024. Një fëmijë dy vjeçar ka humbur jetën në Preshevë duke u mbytur në pishinën në oborrin e shtëpisë familjare, konfirmojnë për...

FATËKEQËSIA AFËR KONÇULIT: NË PRANI TË FËMIJËVE AKSIDENTALISHT BIE NË LUM

Bujanoc, 6. mars 2024. (Foto Indeksonline) – Një burrë (69) nga Ferizaji ka humbur jetën të martën në mbrëmje pasi dyshohet se ka rënë në lumin Morava,...

NGA STACIONI POLICOR JANË ZHDUKUR 272 PISTOLETA, POLICI I DYSHUAR NË ARRATI

Bujanoc, Nish, 24. shkurt 2024. (foto M.Z./J.V.) – Një punonjës policie nga Nishi, i cili ndodhet në arrati, dyshohet se në komisariatin e Panteleit, ku...