fbpx

Kategorija: SPORT

PËR KË BËJNË TIFO SHQIPTARËT: NGA KROACIA E DERI TE FRANCA, ASKUSH PËR NJËRËN KOMBËTARE

  Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 25 nëntor 2022. (foto screenshot RTS) – Kur nuk ka kombëtare të Shqipërisë dhe Kosovës në Botërorin e Katarit,...

ALMIRI NGA BUJANOCI, REPREZENTUES I SERBISË: NËSE JE I VYER, ËNDRRAT DO TË BËHEN REALITET

Shkruan: D. Stoshiq Bujanoc, 25. gusht 2022. I riu, i talentuar dhe lojtari i parë i nacionalitetit rom që luajti për kombëtaren serbe të basketbollit, në...

JOZYRTARE: KFV BSKA HEQË DORË NGA LIGA E DYTË

  Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 10. gusht 2022. KFV BSK nga Bujanoci hoqi dorë nga performanca në Ligën e Dytë të Futsalit, edhe pse në sezonin e kaluar...

MINISTRIA E FINANCAVE KONTROLLON SHPENZIMIN E PARAVE TË KOMUNËS SË BUJANOCIT PËR SPORT

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 4. gusht 2022. Ministria e Financave kontrollon se si dhe për çfarë i kanë shpenzuar klubet sportive të Bujanocit paratë që i...

SUKSES HISTORIKË, LUGINA NGA PRESHEVA NË ZONËN JUG TË FUTBOLLIT

  Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 30. maj 2022. – Klubi futbollistik “Lugina” nga Presheva është kampion i Ligës së Qarkut të Pçinjës ndërsa sezonin e...

ARRINË NË BUJANOC, SHEFAT ISUFI – KAMPIONI I BOTËS NË BOKSIN PROFESIONIST

Bujanovaçke 26 prill 2022. Bujanoc, 26 prill 2022. Kampioni i ri i botës në peshën gjymë të rëndë, Shefat Isufi nga Tërnoci, është pritur sot nga kryetari i...

KF TËRNOCI NUK KA KËRKUAR TË GAROJ NË KOSOVË: POLITIKA TË MOS PËRZIHET NË SPORT

  Shkruan. N. Stevanoviq Bujanoc, 25. shkurt 2022. Shkurt 2022. Të pyetur nëse duan të garojnë në një nga ligat e Kosovës, nga Klubi i futbollit të...

SPORTISTËT SHQIPTARË NGA BUJANOCI DHE PRESHEVA KËRKOJNË TË GAROJNË NË KOSOVË

  Shkruan: N Stevanoviq Bujanoc, 22. shkurt 2022. Klubet sportive nga Bujanoci dhe Presheva, të cilat tubojnë shqiptarët, po kërkojnë që ata të garojnë nën...

ÇATIA NË QENDRËN SPORTIVE PO RRJEDH, PËRGJEGJËSIT THONË SE NUK KA PARA PËR RREGULLIMIN E KULMIT

Bujanoc, 10 dhjetor 2021. – Sportistët dhe rekreativistët nga Bujanoci ankohen për kushte, siç thonë ata, asnjëherë më të kqia në sallën e sporteve. Kulmi i...

TËRNOCI STARTON ME FITORE

Bujanovac, 22.8.2021. (Folonline)-Tërnoci-Çekmin 3-1 (2-1) Het-trik i Veton Zeqirit, golat në min.21,23,67 Futbollistët e Tërnocit në mënyrë të shkëlqyeshme e...