fbpx

Kategorija: SHOQËRI

MBYLLJA E TREGUT TË GJELBËRT NË BUJANOC SHKAKTOI REAGIME TË ASHPËRTA

Bujanoc, 6 gusht 2020 – Tregu i gjelbër të hënave në Bujanoc është një nga më të mëdhatë edhe për nga qarkullimi dhe shitja e produkteve.  Lajmi për...

TIODOROVIQ: NË BUJANOC NUK DIHET NUMRI I VËRTETË I TË INFEKTUARËVE, KY ËSHTË PROBLEMI MË I MADHË

Bujanoc, 5 gusht 2020 – Në Bujanoc dhe Preshevë nuk dihet numri i saktë i të infektuara me virusin Covid-19, dhe ky është problemi më i madh meqë nuk kemi një...

MBYLLET TREGU I GJELBËRT NË BUJANOC

Bujanoc, 5 gusht 2020 – Me të parandalimit të përhapjes së virusit Covid-19, në Bujanoc mbyllet tregu i gjelbër dhe ai i bagëtive. Kështu do të jetë të...

BUJANOCI ME 12 VIKTIMA NGA VIRUSI COVID-19

Bujanoc, 5 gusht 2020 – Që nga fillimi i epidemisë së shkaktuar nga virusi Covid-19, në territorin e Komunës së Bujanocit jetën e kanë humbur 12, nga 140...

Kujdes në autostradën në Serbi, “ Mafia rrugore “përsëri në aksion

Bujanoc, 5.8.2020. (Photo Bujanovacke ilustrimi)- Sezonin e pushimeve verore dhe të udhëtimeve nëpër Serbi, e ashtuquajtura “mafi rrugore” po përpiqet ta...

Nëse ju rekomandojnë mjekët, shkoni në spital

Bujanoc, 30. korrik 2020. – Shoqata “ Mjekët e Luginës “ u ka rekomanduar sot qytetarëve që të dëgjojnë këshillat e profesionistëve lidhur me Covid...

NË VEND TË DITËVE TË DIASPORËS, MASKA MBROJTËSE FALAS

Agron Rahimi, aktivist dhe humanist i njohur për Bujanocasit, në bashkëpunim me disa aktivist të tjerë që jetojnë dhe veprojnë në Diaspor, (Zvicërr, Gjermani e...

SHQIPTARËT KËRKOJNË TË SHËROHEN NË KOSOVOË, NUK KANË BESIM NË MJEKËT SERB

Bujanoc, 28 korrik 2020 – Udhëheqësit politikë të shqiptarëve nga  jugu I Serbisë kanë kërkuar nga autoritetet në Prishtinë që t’iu sigurojnë...

NË BUJANOC EDHE 25 RASTE TË REJA ME COVID-19, NJËRI PREJ TYRE PUNONJËS FARMACIE

Bujanoc, 27 korrik 2020 – Farmacia e Qytetit është një nga vatrat e virusit Covid-19 në Komunën e Bujanocit, konfirmoi Dr. Lela Jovanović, drejtoresha e...

DR. BURHAN HALILI: SITUATË KRITIKE, JU LUTEM TË JENI TË KUJDESSHËM

Shkruan: N. Stevanoviq  Bujanoc, 27 korrik 2020 – Situata me Covid-19 në komunën e Bujanocit po përkeqësohet, numri i të infektuarve po rritet çdo ditë,...