MOTI: BËNI GATI NGROHJEN DHE VESHJE TË NGROHËTA

Bujanoc, 15. prill 2024. Sot dhe të martën Bujanocasit do të mund të shijojnë diellin dhe temperaturat e verës, ndërsa sipas sinoptikëve nga e mërkura, do t’i rikthehemi veshjeve të ngrohta dhe kuçjes së ngrohjes.
Sipas sinoptikanëve, temperatura maksimale të hënën në Bujanoc pritet të jetë 28 gradë Celsius, ditën e nesërme do të jetë më e freskët me maksimum 24 gradë Celsius, ndërsa ndryshimi i madhë i temperaturave do të fillojë të mërkurën pasi do të jetë maksimumi 18 grad.
Temperatura do të zbresë më tej nga e enjtja deri në 13 gradë, ndërsa javën e ardhshme nuk do të kalojë 15, me mundësi reshjesh dhe vranësirash.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *