MUSTAFI E PRANON HUMBJEN NË BUJANOC: KY NUK ËSHTË FUNDI

Bujanoc, 3. qershor 2024. – Kandidati për kryetar të Komunës së Bujanocit, Ragmi Mustafi, përmes një postimi në FB e ka pranuar humbjen e Partisë së tij për Veprim Demokratik (PVD) në zgjedhjet lokale në Bujanoc.
“Të dashur miq, zgjedhjet kanë përfunduar dhe për fat të keq këtë herë nuk kemi fituar. Megjithatë, jam shumë krenare për përpjekjen dhe përkushtimin që keni treguar gjatë fushatës. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen, besimin dhe përkushtimin tuaj të palodhshëm. Ky nuk është fundi. Kontributi për idealet dhe aspiratat tona nuk ndalet. Ju falënderoj nga zemra për të gjitha përpjekjet dhe mbështetjen tuaj!”, ka thënë Mustafi.
PVD-ja dhe ai kishte mbështetjen e hapur të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, por pavarësisht kësaj, partia mori votat më të pakta nga të gjitha partitë shqiptare dhe do të ketë 5 këshilltarë në kuvendin me 41 ulëse. Në përbërjen e mëparshme PVD ishte pjesë e qeverisë me 8 mandate.
Partia më e vjetër që mbledh shqiptarët në Serbi mund të kënaqet me një fitore bindëse në Preshevë, ku kandidatja e PVD-së Ardita Sinani me siguri do të bëhet zonja e parë e kësaj komune.
Koalicioni shqiptar i opozitës Lëvizja për Ndryshim, e cila do të ketë 8 këshilltarë, fitoi më së shumë vota.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *