Tag:

Ramadani viziton shkollat në gjuhën shqipe

Bujanoc, 18.8.2020.- Kryetari i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Enver Ramadani, ka vizituar sot Shkollën e Mesme “ Sezai Surroi “ dhe dy shkolla fillore, “ Naim...

EDHE TRE BUJANOCAS TË VDEKUR NGA COVID-19N

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 8 gusht 2020 – Në komunën e Bujanocit gjatë kësaj jave u shtuan edhe tre raste të vdekjes nga Covid-19, me çka numri i...

TIODOROVIQ: NË BUJANOC NUK DIHET NUMRI I VËRTETË I TË INFEKTUARËVE, KY ËSHTË PROBLEMI MË I MADHË

Bujanoc, 5 gusht 2020 – Në Bujanoc dhe Preshevë nuk dihet numri i saktë i të infektuara me virusin Covid-19, dhe ky është problemi më i madh meqë nuk kemi një...

BUJANOCI ME 12 VIKTIMA NGA VIRUSI COVID-19

Bujanoc, 5 gusht 2020 – Që nga fillimi i epidemisë së shkaktuar nga virusi Covid-19, në territorin e Komunës së Bujanocit jetën e kanë humbur 12, nga 140...

GASTRONOMËT E BUJANOCIT: SIKUR VETËM TE NE PO PËRHAPET VIRUSI KORONA

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 4 gusht 2020 – Gastronomët lokal janë padyshim viktimat më të mëdha të masave kundër virusit Korona, dhe shumë prej tyre...

KOMUNALIA SOT BËHET ME DREJTUES TË RINJË

Shkruan: N. Stevanoviq  Bujanoc, 28 korrik 2020. Kryetari i Kuvendit komunal të Bujanocit, Enver Ramadani, ka caktuar seancë për të martën me fillim nga ora 10,...

EDHE 20 RASTE TË TJERA ME COVID-19 NË BUJANOC, GJITHSEJTË 93

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 23 korrik 2020 – Komunës së Bujanocit i janë shtuar edhe 20 raste të tjera të infektuar me Covid-19, lajm i cili u konfirmuan të...

NË MUNGESË TË BOMBOLAVE ME OKSIGJEN, NË BANJË TË BUJANOCIT NUK KA TRAJTIM TË PACIENTËVE TË INFEKTUAR ME COVID – 19

Shkruan: N. Stevanoviq  Bujanoc, 21 korrik 2020 – Spitali Kovid në Banjë të Bujanocit nuk mund të pranojë pacientë sepse personeli i këtushëm nuk është...

EDHE 5 PERSONA POZITIV NË COVID 19, GJITHËSEJTË 73 TË INFEKTUAR NË BUJANOC

Bujanoc, 21 korrik 2020 – Të martën u regjistruan edhe 5 raste të reja pozitiv në Covid-19 në komunën e Bujanocit, ndërkohë janë duke u pritur rezultatet e...

Dr. Salihu: Mos hezitoni, shkoni te mjeku

Bujanoc, 21.7.2020. – Mjeku specialist, Adnan Salihu, i ka bërë thirrje qytetarëve të cilët kanë probleme shëndetësore të mos hezitojnë por të...