fbpx

KONCERT I ANSAMBLIT KOMBËTAR, SONTE NË SHESH

Bujanoc, 22. qershor 2023. Sot në sheshin e qytetit në Bujanoc do të mbahet koncerti i Ansamblit Kombëtar Shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

Koncerti do të mbahet nën patronatin e Këshillit kombëtar (KKSH) dhe Komunës së Bujanocit.

Koncerti fillon në orën 20:00 dhe tashmë në shesh është ngritur një skenë e madhe.

Ansambli interpreton këngë dhe valle kombëtare shqiptare.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *