fbpx

GRUMBULLOHEN PARATË PËR SHËRIMIN E SNEZHANA STANKOVIQIT: JAM RILINDUR

Bujanoc, 11. shtator 2023. Janë mbledhur paratë për trajtimin e Snezhana Stankoviq (49) nga Vranja, ka konfirmuar në rrjetet sociale kjo vranjase, falë “ushtrisë së njerëzve të mëdhenj” që e kanë ndihmuar, transmeton Vranjenews.

“Më duhet të njoftoj – u rilinda falë ushtrisë së njerëzve të mëdhenj dhe zemrës heroike të qytetit të Vranjës, të cilët tronditën Serbinë e fjetur dhe bënë një gjë të pabesueshme – më dhanë një jetë të re”. Faleminderit prefektit të qytetit dhe të gjithëve që morën pjesë me pagesat e tyre”, ka shkruar Snezana në profilin e saj në Facebook.

Përveç kësaj, ajo ka falënderuar Nikolla Rokviqin, i cili e ka mbështetur që në fillim.
Snezhana është nga Vranja, nënë e dy vajzave.

Për të u mblodhën para për transplantin e veshkave, për ekzaminime specialistike, analiza laboratorike, ilaçe dhe shpenzime udhëtimi.

Pas dështimit të veshkës së majtë në vitin 2007, Snezhani dështoi edhe në veshkën e djathtë në maj 2020. Që atëherë ajo është në hemodializë.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *