ARIFI ME ANBASADORIN E SHQIPËRISË: DUAM PAQE NË RAJON

Shkruan: N. Stevanoviq
Bujanoc, Beograd, 3. tetor 2023. – Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, ka takuar të hënën në Beograd ambasadorin e Shqipërisë, Ilir Boçka, për ta njoftuar për vandalizmin e sulmit ndaj familjes shqiptare në Medvegjë, siç tha Arifi.

– Sapo përfundova takimin me Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Beograd, Ilir Boçka, të cilin e informova për ngjarjet e fundit në Luginë, me fokus vandalizmin e një grupi huliganësh ndaj familjes Muharemi në Medvegjë – tha Arifi pas Takimi.

Siç thotë ai, i ka bërë thirrje ambasadorit që të ndikojë te kolegët e tij ambasadorë në Beograd që të angazhohen për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në rajon.

Të hënën, politikanët shqiptarë nga Bujanoci dënuan sulmin ndaj një familjeje shqiptare në Medvegjë dhe kërkuan nga autoritetet që ta mbrojnë popullatën shqiptare.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *