Tag:

VUÇIQI PAS TAKIMIT ME ZELENSKIN: NUK E KUPTOJ QËNDRIMIN NEGATIV NDAJ UKRAINËS

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, Tiranë, 29. shkurt 2024. (Foto instagram) – Presidenti Aleksandar Vuçiq tha se nuk i kupton qëndrimet negative ndaj Ukrainës...

KËSHILLI KOMBËTAR SHQIPTAR: NGA SHQIPËRIA BURSA PËR STUDENTËT DHE KORRESPEDENCË TË TELEVIZIONIT SHTETËROR

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 30. janar 2024. Universiteti i Tiranës do të sigurojë bursa për 10 studentë nga Bujanoci, Presheva dhe Medvegja në vitin e...

RAMADANI: PREFEKTI I TIRANËS DO TË JETË QYTETAR NDERI I BUJANOCIT

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 29. janar 2024. (Foto: Ramadani dhe Veliaj në Tiranë) – Kryetari i Kuvendit të Komunës së Bujanocit, Enver Ramadani, do të...

NË LLOGARINË E KOMUNËS ARRIJNË GJYSËM MILIONI EURO NGA TIRANA

Bujanoc, 25. janar 2024 – Administrata e qytetit të Tiranës i ka lëvruar sot komunës së Bujanocit 550 mijë euro për ndërtimin e palestrës së sporteve në...

TIRANA E KONFIRMON: GJYSËM MILIONI EURO PËR NDËRTIMIN E PALESTRËS SPORTIVE NË SHKOLLËN E BUJANOCIT

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 16. nëntor 2023. Premtimi i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, se kryeqyteti shqiptar do të financojë ndërtimin e palestrës...

KRYETARI I KKSH-së KËRKON NGA MINISTRI QË BOKSIERI NGA TËRNOCI TË PERFORMOJ ME FLAMUR TË SHQIPËRISË

Shkruan: I. Jovanoviq Bujanoc, 7. nëntor 2023. – Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve, Nevzad Lutviu, ka kërkuar mbështetjen e Igli Hasanit,...

RAMADANI: BUJANOCI DO TË BINJAKËZOHET ME TIRANËN

Bujanoc 26. tetor 2023. Kryetari i Kuvendit të Bujanocit, Enver Ramadani, ka takuar të mërkurën në Tiranë kryetaren e Këshillit të Qytetit të kryeqytetit...

RAGMI MUSTAFA I VETMI LIDER SHQIPTAR I CILI DËNOI DJEGIEN E FLAMURIT SERB NË TIRANË

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 21 dhjetor 2021. – Nga përfaqësuesit politikë të shqiptarëve në jug të Serbisë ishte vetëm kryetari i Këshillit Kombëtar...

NGA TIRANA 50.000 EURO NDIHMË PËR PRESHEVËN

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 11. qershor 2021. Qyteti i Tiranës i dhuroi 50,000 euro komunës së Preshevës për sanimin e dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet e...