fbpx

RRITET NUMRI EDHE NË BUJANOC: 11 RASTE POZITIVE ME COVID – 19

Bujanoc, 13. gusht 2021. – Covid-19 u konfirmua në 11 banorë të komunës së Bujanocit të enjten, sipas raportit të fundit të Entit të shëndetit publik në Vranjë.

Që nga e shtuna numri i personave të infektuar me virusin korona është rritur në 32.

Në 24 orët e fundit në Preshevë u regjistruan 23 raste të infeksionit me Covid – 19 – përsëri më së shumti nga të gjitha qytetet në rrethin e Pçinjës.

Në këtë komunë, me 87 rase pozitive në pesë ditët e kaluara, situata epidemiologjike është aktualisht më e pafavorshmja.

Të enjten në nivel rrethi, u testuan 282 mostra, nga të cilat 60 ishin pozitiv në Covid – 19.

Pas Preshevës, më së humti të infektuar ka në Vranje – 20, e ndjekur nga Bujanoci dhe Trgovishta me nga 4 dhe Vladiçin Hani me 2.
Leave a Reply

Your email address will not be published.