fbpx

NË BUJANOC DY RASTE POZITIVE ME COVID – 19

Bujanoc, 4. Janar 2022. – Në 24 orët e fundit në Bujanoc janë regjistruar dy raste të infektimit me virusin korona.
Rastet e para me Covid në 2022 u konfirmuan pas dhjetë ditësh pa raste pozitive.
Sipas të dhënave të fundit të Entit për mbrojtjen e shëndetit publik në Vranjë, nga territori i rrethit të Pçinjës për Covid 19 janë testuar438 persona.
Analizat treguan se 38 persona ishin të infektuar me virusin korona, ose 8.6 për qind.
Shumica e të infektuarve të rinjë janë nga Vranja – 30, 3 janë nga Vlladiçin Hani, 2 nga Surdulica dhe 1 nga Bosilegradi.
Asnjë rast i ri me koronavirus nuk është raportuar në komunat e tjera të qarkut, thuhet në raport.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *