fbpx

ÇMIMI I NAFTËS RRITET MBI 10 DINARË PËR LITËR

 

Bujanoc, 25. mars 2022. – Nga ora 15 e së premtes një litër naftë kushton 198 dinarë, ndërsa benzina pa plumb ka mbetur me çmimin e vjetër prej 176,05 dinarë për litër, njoftoi Ministria e tregtisë, turizmit dhe telekomunikacionit.

Krahasuar me të premten e kaluar, çmimi i benzinës ka mbetur i pandryshuar, ndërsa çmimi i euro dizelit është rritur për 10,77 dinarë, që është një rritje prej gati 6 për qind.

Këto çmime do të jenë të vlefshme për shtatë ditët e ardhshme.
Leave a Reply

Your email address will not be published.