fbpx
Bujanovačke

ASFALTIMI NË TËRNOC: 13 RRUGË DERI NË FUND TË JAVËS

Bujanoc, 27 gusht 2021 – Ditëve në vijim në Tërnoc do të asfaltohen 13 rrugica dhe rrugë, për të cilat komuna e Bujanocit do të paguajë 13.35 milion dinarë....

ROMËT NGA ARIFI PO KËRKOJNË ASFALT DHE KANALIZIM

Bujanoc, 27 gusht 2021 – Adem Salihi, anëtar i partisë rome Jedinstvo në Kuvendin e Bujanocit, kërkon nga kryetari Nagip Arifi rregullimin e infrastrukturës në...

12 RASTE POZITIVE NË BUJANOC

Bujanoc, 27 gusht 2021 – Në 24 orët e fundit, në Bujanoc janë konfirmuar 12 raste të infeksionit me Covid – 19, sipas të dhënave të fundit nga Entit për...

ARIFI: URA NË BREZNICË LIDHË DY REPUBLIKA – KOSOVËN DHE SERBINË

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 26 gusht 2021 – Komunat e Bujanocit dhe Kamenica së bashku po ndërtojnë një urë mes Breznicës, fshat në Komunën e Bujanocit...

NË SHTËPINË E SHËNDETIT NË BUJANOC KONTROLLIME MJEKSORE FALAS EDHE KËTË VIKEND

Bujanoc, 13. gusht 2021. – Në Shtëpinë e shëndetit në Bujanoc , qytetarët do të mund të kryejnë ekzaminime sistematike falas edhe fundjavën që vjen (14, 15...

RRITET NUMRI EDHE NË BUJANOC: 11 RASTE POZITIVE ME COVID – 19

Bujanoc, 13. gusht 2021. – Covid-19 u konfirmua në 11 banorë të komunës së Bujanocit të enjten, sipas raportit të fundit të Entit të shëndetit publik në...

MITROVIQ: RAMADANI NUK E KA IDENË SE ÇKA PO FLET, DËSHIRON MBYLLJEN E BANJËS SË BUJANOCIT

Bujanoc, 12. gusht 2021. – Kryetari i Kuvendit të Bujanocit, Enver Ramadani, nuk e di se çfarë thotë, sepse ai ka një aftësi të tillë intelektuale dhe...

KËSAJ VERE DIASPORA E KOMUNËS TONË DO TË SHPENZOJ SË PAKU 6 MILION EURO

Bujanoc, 9. gusht 2021. – Këtë vit, Diaspora do të lërë mes 6 dhe 7 milionë euro në Bujanoc, që është gjysma e buxhetit vjetor të komunës sonë, i cili...

NË QARKUN E PÇINJËS EDHE 13 RASTE TË REJA ME COVID-19, MË SË SHUMTI NË PRESHEVË

Bujanoc, 9. gusht 2021. – Nga 13 të infektuarit në 24 orët e fundit në rrethin e Pçinjës, shtatë janë nga Presheva. Një rast i ri i Covid-19 u regjistrua në...

HERONJTË E HESHTUR: SHËRBIMI I KUJDESIT SHTËPIAK I SHTËPISË SË SHËNDETIT

Bujanoc, 2 gusht 2021. – Ata janë heronjtë e heshtur të Shtëpisë së shëndetit në Bujanoc. Një mjek i përgjithshëm dhe një mjek internist bashkë me 7...